logo

Психабіліті

Питання - Відповідь

  • Що робити, якщо я почуваюсь психологічно погано?

    Розібратися в собі не проста задача. Спробуйте поділитися своїми переживаннями з дійсно близькою для вас людиною. Попросіть підтримки та скажіть, що для вас зараз так важливо. Якщо ж у вас немає такої можливості, пропонуємо переглянути ролик про перші симптоми психічних розладів. У ньому ви дізнаєтеся про ряд ознак, які можуть сигналізувати про необхідність звернутися до спеціаліста

    Відео
  • Як можна приєднатись до клубу "Давайте поспілкуємось"?

    Клуб "Давайте поспілкуємось" працює щопонеділка з 15.0 за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська, 103, кор.2, мобільна мультидисциплінарна команда Правобережної психіатричної амбулаторії (ППА) , 1-й поверх, кім. 15. Для запису в Клуб потрібно телефонувати за номером 097-888-21-26 Ігор Петрович та надати свої контакти і пройти співбеседу. Участь в Клубі безкоштовна.

  • Як проходять заняття для родичів осіб з психічними порушеннями?

    Заняття для родичів осіб з психічними порушеннями проходять в аудиторії по заявленій тематиці як лекції або семінари з практики. Заняття ведуть фахівці з психічного здоров'я ГО "ПСИХАБІЛІТІ" або запрошенні фахівці по спеціальній темі. Періодичність занять - щомісячна, четвертий четвер місяця , з 17.0 до 19.0 годині. Адреса : м. Київ, вул. Костянтинівська, 18, (м. Контрактова площа) підїзд 1-й, 1-й поверх, кв.1. Для запису на заняття потрібно телефонувати за номером 044-337-00-10. Початок занять з вересня 2024 року. Заняття для родичів осіб з психічними порушеннями безкоштовні.

  • Як записатися на реабілітаційну програму "Психоедукація та здоровий спосіб життя"?

    Для запису на реабілітаційну програму "Психоедукація та здоровий спосіб життя" телефонуйте за номером 044-337-00-10 з 10.0 до 15.0 щовівторка та надайте свою Заявку.

  • Які послуги надає громадська організація та їх вартість?

    Громадська організація надає послуги з реабілітації для Клієнтів після лікування гострого стану як базові , так і авторські. Базові послуги включають в себе: - для Клієнтів індивідуальні консультації, групову терапію, терапію зайнятістю. - для родичів осіб з психічними порушеннями це лекції, семінари, клубне спілкування. Також під патронатом кліничного психолога організації працює група самопідтримки (клуб "Давайте спілкуватися"). Авторські послуги розробляються фахівцями з психічного здоров'я під особисті потреби Клієнта та його родини. Базові послуги надаються безкоштовно.

  • Як зрозуміти, що я отримую консультацію у гарного спеціаліста?

    Ознаки гарного спеціаліста включають: належну освіту та кваліфікацію, емпатію та співчуття, здатність слухати та розуміти вас без засудження, відкритість до співпраці, дотримання професійних етичних стандартів. Важливо відчувати комфорт і довіру до психолога та вірити в його професійні навички.

  • Чим відрізняється психолог від психотерапевта? До кого мені краще звернутися?

    Психолог і психотерапевт — це дві схожі, але трохи різні професії. Основна відмінність полягає у специфічній діяльності, яку вони здійснюють. Психолог є фахівцем, який вивчає людську поведінку, мислення, емоції та психічні процеси. Він займається дослідженням, оцінкою та розумінням психологічних аспектів людського функціонування. Психотерапевт — це психолог, який проходить додаткову спеціалізацію і отримує навички використання психотерапевтичних методів і технік. Він надає психологічну підтримку та терапевтичні послуги людям, які потребують допомоги в подоланні емоційних та психологічних проблем. Психотерапевти зазвичай спеціалізуються на конкретних підходах або напрямках психотерапії, таких як когнітивно-поведінкова терапія, психоаналіз, сімейна терапія та інші. Отже, якщо вам потрібна загальна психологічна консультація, поради або оцінка вашого психологічного стану, психолог буде відповідним фахівцем. Але якщо ви зіштовхнулися з конкретними емоційними труднощами або потребуєте інтенсивної підтримки, психотерапевт може надати вам спеціалізовану терапевтичну допомогу.

    Відео
  • Як отримати консультацію фахівців ГО "ПСИХАБІЛІТІ"?

    Консультації фахівців ГО "психабіліті" можна отримати в межах базових реабілітаційних програм або за авторською програмою. Базові реабілітаційні програми безкоштовні, а авторські програми розроблюються фахівцями ГО "ПСИХАБІЛІТІ" під потреби Клієнта та мають договірну ціну.

  • Як швидко можна очікувати прогресу після початку терапії?

    Час, необхідний для досягнення прогресу, різний для кожної людини. Він залежить від характеру проблеми, індивідуальних особливостей та співпраці з психологом. Зазвичай прогрес поступово спостерігається протягом кількох зустрічей, але можуть знадобитися додаткові сесії для досягнення бажаних результатів.

  • Якщо я визнаю , що зі мною відбувається щось не те. Що з цим робити?

    Наявність окремих симптомів ще не означає, що у вас є психічне порушення. Постановка діагнозу в психіатрії — це тривалий процес спостереження та дослідження, як і в будь-якій іншій медичній сфері. Перегляньте наш ролик на цю тему. З нього ви дізнаєтеся більше про процес постановки діагнозу та спеціалістів, до яких можна звернутися

    Відео
  • Чи буде зберігатись конфіденційність моєї зустрічі з психологом?

    Так, конфіденційність є основним принципом психологічної практики та роботи фахівців ГО . Психологи зобов'язані дотримуватись конфіденційності і не розголошувати інформацію, яку ви надаєте під час зустрічі, без вашої згоди, за винятком випадків, коли існує реальна загроза для вашої безпеки чи безпеки інших.

  • Є у вас первинна консультація та її вартість?

    Первинна консультація надається Клієнту одноразово при першому зверненні до ГО "ПСИХАБІЛІТІ". Її проводять фахівці з психічного здоров'я за потреби Клієнта. Консультація надається безкоштовно.

  • Що робити, якщо мені погано, але не має симптомів психічного порушення?

    По-перше, спробуйте відпочити та відновитися. Виділіть час для здорового сну, режиму харчування та помірної фізичної активності. Саме з таких простих речей закладається фундамент нашого психічного здоров’я. По-друге, поспілкуйтеся з близькими для вас людьми. Розкажіть, що вас турбує та попросіть підтримки. Якщо ж у вас немає такої можливості, можете подзвонити на гарячу лінію психологійчної підтримки або пошукайте тематичні спільноти онлайн. Також рекомендуємо звернутися до психолога чи психотерапевта. Фахова підтримка допоможе вам швидше віднайти рівновагу. Пропонуємо також переглянути наш ролик на цю тему.

    Відео
  • Як підготуватися до походу до лікаря-психіатра?

    Прийом у психіатра не відрізняється від прийому в будь-якого іншого лікаря. На першому візиті ви будете в діалозі з лікарем, відповідатимете на його питання. Також психіатр може попросити вас вирішити прості задачі чи пройти тести для уточнення симптомів. Щоб підготуватися, візьміть із собою свою медичну картку та результати досліджень, які ви вважаєте актуальними та важливими. Якщо ви маєте ряд питань до психіатра, рекомендуємо записати їх на папері чи в нотатках у телефоні, щоб нічого не забути. Детальніше про візит до лікаря-психіатра дивіться у нашому відео.

    Відео
  • Чи можливо вилікувати психічне порушення?

    Так, звісно! За умови правильної постановки діагнозу та комплексного лікування можливо досягти стійкої ремісії навіть у дуже складних випадках. Лікування може включати в себе госпіталізацію, нагляд психіатра, прийом медикаментів, психотерапію та групові заняття — усе залежить від ваших потреб і бажань. Також важливо переглянути свій спосіб життя. Часто можна виявити причини погіршення стану та уникати їх у подальшому. І звісно, на шляху до одужання дуже важливою є підтримка близьких людей та однодумців. Більше про міфи в психіатрії дивіться в нашому тематичному ролику.

    Відео
  • Чи ставлять людину на облік при постановці психіатричного діагнозу?

    Це міф. В Україні немає загальної бази даних людей з психічними порушеннями. Більше про міфи в психіатрії дивіться в нашому тематичному ролику.

    Відео
  • Чи зможу я влаштуватися на роботу, якщо я маю психічне порушення?

    Роботодавці не мають доступу до ваших медичних даних. І ви не зобов’язані їм надавати цю інформацію. Насамперед важливо, чи не заважатиме та чи інша робота вашому лікуванню. Зважайте на свої фізичні та психолочіні можливості. Більше про міфи в психіатрії дивіться в нашому тематичному ролику.

    Відео